KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13824461
nr 1382 4461
Bror Tellström
(1891-1983), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad B Tellström. Olja på pannå, 37x49cm, yttermått inklusive ram: 50x63cm
Bror Tellström, svensk konstnär född 1891, död 1983.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 mars 2021
kl 18:41:27
1/3 09:25:09